Haber

Abdülkadir Selvi: Akrabalarını bile ikna edemediler

14 Mayıs’ta rekor katılımla sandık başına giden Türkiye kararını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yüzde 49,50 ile birinci olurken, diğer cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun oyu yüzde 44,85 olarak kaydedildi.

Vatandaşlar ikinci cinsiyette Erdoğan ve Kılıçdaroğlu arasında tercih yapacak.

CHP çok üzgün.

Seçim sonuçları CHP için tam bir hayal kırıklığı oldu.

Demokrat Parti, DEVA Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi’nin desteğine rağmen anketlerde yüzde 30’a varan oranlarda yükseldiği iddia edilen CHP, seçimlerde yüzde 25,3 oranında destek almayı başardı.

2018 seçimlerinde CHP’nin tek başına oy oranı yüzde 22,6, yani 4 partinin CHP’ye katkısı sadece 3 puan oldu.

37 milletvekilini CHP listelerinden çıkardılar.

CHP listelerinden DEVA Partisi’nin aday gösterdiği 25 adaydan 14’ü, Saadet Partisi’nin 24 milletvekili adayının 10’u, Gelecek Partisi’nin 19 milletvekili adayının 10’u ve Demokrat Parti’nin 3 adayı da seçime girmeye hak kazandı. parlamento.

Abdülkadir Selvi: Akrabalarını bile ikna edemediler

Gazeteci Abdülkadir Selvi bu durumu CNN Türk’te değerlendirdi, “Akrabalarını, seçmenlerini, hemşerilerini ikna edemediler”ifadesini kullanarak şunları söyledi:

Ali Babacan, Ankara’nın Cihan ilçesinde doğdu ve Şereflikoçhisar’da yaşadı. AK Parti her iki ilçede de rekor kırdı. Ahmet Davutoğlu, Taşkent, Konya’lıdır. AK Parti hem Konya’da hem de Taşkent’te rekor kırdı. Gültekin Uysal, Afyonlu. Afyon’da Erdoğan yüzde 63, Kılıçdaroğlu yüzde 28 oy aldı. Hiçbir katkı sağlamadı. Temel Karamollaoğlu Sivaslıdır. AK Parti Sivas’ta yüzde 70’i geçerek rekor kırdı. AK Parti, Ekrem İmamoğlu’nun memleketi Trabzon’da rekor kırdı. Mansur Yavaş’ın memleketi olan Ankara’nın Beypazarı ilçesi yine AK Parti’nin rekor kırdığı ilçelerden biri oldu.

besni-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu