İş

ABU Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye’nin Birleşik Arap Emirlikleri ile ticarete açık olduğunu belirtti.

ABU Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Türkiye’nin Birleşik Arap Emirlikleri ile ticarete açık olduğunu belirterek, “Türkiye’de iş yaparken yardımcı olabileceğimiz her konuda kapımız hepinize açık.” dedi. söz konusu.

Dış Ekonomik Çıkarlar Delegasyonu (DEİK) tarafından Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri’ni kapsayan Körfez tipi kapsamında gerçekleştirmeyi planladığı iş forumlarının üçüncüsü Abu Dabi’deki Emirates Palace Mandarin Oriental Hotel’de gerçekleştirildi.

Emlak, taahhüt, sanayi, tarım, gıda, bilişim ve bankacılık başta olmak üzere iki ülkenin katıldığı BAE-Türkiye İş Forumu’na Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar katıldı. . bir çok şubeden çok sayıda iş insanı bir merkeze geldi.

Forumun kapanış bölümünde konuşan Bakan Şimşek, Abu Dabi’de bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını belirterek, ev sahiplerine organizasyon ve misafirperverlikleri için teşekkür etti.

“Makroekonomik istikrarı güçlendirmeyi hedefliyoruz”

Şimşek, BAE’nin Türkiye’ye devam eden güçlü desteği ve ekonomik programa duydukları güven için minnettar olduğunu belirterek, bugün erken saatlerde Birleşik Arap Emirlikleri ile Türkiye arasındaki bağları daha da güçlendirmek için çok sayıda mutabakat zaptı ve yaklaşık 50,7 milyar dolar değerinde stratejik anlaşma imzalandığını da sözlerine ekledi. . dedi ki.

Türkiye’nin ekonomik programı hakkında bilgi veren Şimşek, “Programımızın üç ayağı var; sağlam para politikası, mali disiplin ve yapısal reformlar. Güvenli ve kurallara dayalı politikalarla makroekonomik istikrarı güçlendirmeyi hedefliyoruz. Kamuyu optimize etmeyi hedefliyoruz.” finansman ve çok yönlü bir strateji ile devam ediyor”Enflasyonu düşürmek için şimdiden güçlü ön adımlar attık. Para politikası çerçevesindeki son gelişmeler umut vericidir. Enflasyonu ve cari açığı düşürmeye yönelik para politikasını kademeli olarak sıkılaştırmaya devam edeceğiz.”

“Başarı öyküsünün modülü olmanızı istiyoruz”

Eylül ayında Orta Vadeli Ekonomik Program ile birlikte yapısal reform gündemini açıklamayı planladıklarını belirten Mehmet Şimşek, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Türkiye’nin muazzam bir potansiyele sahip olduğuna ve hükümetimizin makroekonomik zorlukların üstesinden gelme taahhüdünün bu potansiyeli açığa çıkaracağına inanıyoruz. Bu nedenle, bu başarı öyküsünün bir parçası olmanızı istiyoruz. BAE’li meslektaşlarımızın programımıza inandığını duymak cüretkar. Çok yakın. doruğa hazırlanmak için.” Çok çalıştık. Öncelikli şubelerle karşılıklı yarar sağlayan yatırım fırsatlarını zaten belirledik. Hazine ve Maliye Bakanı olarak Türkiye’nin ticarete açık olduğunu bilmenizi isterim. Türkiye’de iş yaparken kapımız hepinize açık. Çalışmalarına verdiği destekten dolayı kendisine teşekkür etmek istiyorum” dedi.

dikmenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu