Haber

Fenerbahçe’nin iptal edilen golü öncesi faul var mı? Yorumcular hakemi yere serdi

Galatasaray’ın puan kaybettiği haftada İstanbulspor ile berabere kalma şansını kaybeden Fenerbahçe, sarı-kırmızılılarla aradaki puan farkını eritme fırsatını da kaçırdı. Fenerbahçe’nin maçın 5. dakikasında iptal ettiği gol çok konuşuldu.

YANLIŞ KARAR ÜZERİNDE KABUL ETTİLER

Karşılaşmanın 5. dakikasında Attila Szalai’nin filelere gönderdiği top, Joao Pedro’nun İstanbulspor kalecisine faul yaptığı gerekçesiyle geçersiz sayıldı. beIN Sports’ta durumu değerlendiren hakem yorumcuları, hakem Kadir Sağlam’ın net gol yemediği konusunda hemfikir.

“BU BİR MÜCADELEDİR”

Durumu değerlendiren Deniz Çoban, “Top filelere gitmeden hakem düdüğünü çalıyor. Soluk beklemeden düdük çaldı. Düdük niye önemli. Oyuncu kalecinin topa doğru uçtuğunu görünce duruyor. hatasız, iyi niyetli hareket ediyor, kaleciye gerçekten gelişigüzel bir atak yapıyor, öylece bekliyor.Kalecinin çok gerisinden Fenerbahçeli oyuncuya yaklaştırarak geliyor.Pedro hiç hareket etmeden, müdahale etmeden topa yumruk atıyor, Pedro küçülüyor Kaleci geliyor ve Pedro’ya çarpıyor Bu bir çarpışma.

“UYUŞMAZLIK, AÇIK VE AÇIK BİR HEDEF”

Pedro kaleciye yakın bir topa hücum etmiyor. Aksine kalecinin geldiğini görüp kalecinin sağlığını düşünerek kendisine daha yakın olan bir topa hücum etmiyor. Kaleci gelip Pedro’ya vuruyor. Szalai serbest kalan topa vurur ve gol atar. Tartışmasız, açık ve net bir hedef. Burada futbol faulü değil golü bekler. Pedro’nun hangi hamlesi faul bulmuş görünüyor. Kalecinin ceza sahası içinde dokunulmazlığı olduğuna dair bir şehir efsanesi var. Kalecilerin oyunculardan farkı yok. Hatta oyunculara karşı bir üstünlükleri var, ellerini kollarını kullanabiliyorlar. Kural kitabında ne geçmişte ne de bugün ‘kaleci dokunulmazdır’ diye bir kural yok” dedi.

mutajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu