Haber

Hatay’da depremzedelere karanfilli 8 Mart sürprizi

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen Hatay’da Erzurum’un Palandöken Belediyesi ekipleri çadır kentlerde yaşayan kadınlara karanfil verdi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle belediye grupları çadırkentleri ziyaret ederek depremzedelerin günlerini kutladı ve karanfil takdim etti.

Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, kadınları hayatın öncüsü olarak gördüklerini belirterek, yüzyılın felaketiyle sarsılan bölgedeki ailelerin kadınların özveri ve bilgeliğiyle hayata tutunduklarını söyledi.

Zelzele bölgesindeki vatandaşlara geçmiş olsun ve başsağlığı dileklerini ileten Sunar, “Acımız tarifsiz. Kaybedilenleri geri getiremesek de dayanışma içinde yaralarımızı sarıyoruz. Palandöken Belediyesi olarak, depremin ilk gününden itibaren bölgedeki vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Moral ekiplerimiz bugün de sürekli sahada.” 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle deprem bölgesindeki kadınlarımızın gününü kutluyor, morallerini yükseltmeye çalışıyoruz. Rabbim bu afetin tekrarından asil milletimizi ve tüm insanlığı korusun.” dedi.

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet dileyen Sunar, başta deprem bölgesindeki kadınlar olmak üzere tüm kadınların gününü kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu