Haber

İYİ Parti’de istifa depremi! Milletvekilliği adaylığından istifa etti.

ensonhaber.com

33 gün sonra kurulacak sandıklarla, milyonlarca seçmen Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem milletvekillerini seçecek.

Yüksek Seçim Kurulu’nun belirlediği takvim doğrultusunda seçim süreci devam ederken, partiler ve ittifaklar milletvekili aday listelerini sundu.

Milletvekili aday listelerinin açıklanmasının ardından İYİ Parti’den istifa haberleri gelmeye devam ediyor.

Birçok kişi istifa kararı aldı.

Milletvekilliği adaylığı kabul edilmeyenler veya istedikleri sıralamada listede olmayanlar çok sert sözlerle istifa kararı aldı.

Partisinden ve adaylığından istifa etti.

2018 seçimlerinde İYİ Parti’nin Yalova’dan 2. adayı olan Diş Hekimi Elif Akyol Tosun, dün yapılan açıklamada 28. Dönem Yalova Milletvekili adayı olarak 3. adayı ilan edildi.

Tosun bugün istifa ederek hem partiden hem de milletvekili adaylığından istifa ettiğini açıkladı.

Elif Akyol Tosun kimdir?

1983 yılında Yalova’da doğan Elif Akyol Tosun, ilk, orta ve lise eğitimini Yalova’da tamamladı. 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2005 yılında Yalova’da muayenehanesini açan Tosun, 2009 yılında Özel Atakent Hastanesi’ne transfer olmuştur. 2014 yılı Nisan ayında muayenehanesini kapatan Tosun, evli ve iki çocuk babasıdır.

2018 yılında İYİ Parti’ye üye olan Tosun, 24 Haziran seçimlerinde Yalova milletvekili adaylığı için başvurmuştu. Tosun, yapılan sandık ve genel merkez seçimlerinde Yalova’da 2. sıra milletvekilliğine aday gösterildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu