Haber

Macron: “Rusya’nın Ukrayna’da yenilmesini istiyorum”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Rusya-Ukrayna Savaşı’na ilişkin yaptığı açıklamada, “Rusya’nın Ukrayna’da yenilmesini ve Ukrayna’nın konumunu koruyabilmesini istiyorum.”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Fransız basınına önemli açıklamalarda bulundu. Batılı ülkelere seslenen Macron, Ukrayna’ya daha fazla silah desteği verilmesi gerektiğinin altını çizdi. Rusya-Ukrayna Savaşı’nın uzun sürebileceğini belirten Macron, “Rusya’nın Ukrayna’da yenilmesini ve Ukrayna’nın konumunu koruyabilmesini istiyorum. Saldırı yaparak Rusya’yı tamamen yenmeyi hedeflememiz gerektiğini düşünmüyorum. bazılarının zannettiği gibi kendi topraklarında. Onlar her şeyin üstünde.” Önce Rusya’yı ezmek istiyorlar. Ama Fransa’nın konumu hiçbir zaman böyle olmadı, bizimki de asla böyle olmayacak” dedi.

Macron, Rusya’da rejim değişikliği ihtimalinin şu an için pek mümkün görünmediğini de belirtti.

Geçtiğimiz Cuma günü bu yıl 59’uncusu düzenlenen Münih Güvenlik Konferansı’nda konuşan Macron, şu anda Moskova ile diyalog için zaman olmadığını vurguladı ancak son hedefin barış görüşmeleri olduğunu söyledi. – PARİS

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu