Teknoloji

Medvedev: Rus ordusu büyümeli

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı Dmitry Medvedev, önde gelen Rus medya kuruluşlarıyla yaptığı toplu röportajda, Rus ordusunun daha da büyümesi ve asker sayısının 1,5 milyona çıkarılması gerektiğini söyledi.

Medvedev, Ordumuz büyümeli. Sayının parametreleri daha önce açıklandı, en az 1,5 milyon kişi”terimleri kullandı.

Özel askeri operasyon Rusya’daki sıkıntıları ortaya çıkardı

Medvedev, özel askeri operasyonun Rusya’da bazı değerli sorunları ortaya çıkardığını vurguladı. ” Aslında, bazı problemler hızlı bir şekilde çözülürken, bazılarının çözülmesi zaman alır. Haklısınız, özel askeri operasyon önemli sorunları ortaya çıkardı. Genel olarak, devletimiz son yıllarda eskisinden çok daha güçlü hale geldi. Ancak bazı kurumların özel bir askeri operasyona tam anlamıyla hazır olmadığı ortaya çıktı. Bürokrasi de muhtemelen tam olarak hazır değildi. Teknolojik bileşenler de.’ sözlerini kullandı.

İktidar anında ülkeyi terk etmek ahlaksızlıktır

Medvedev’e özel askeri harekatın başlamasıyla birlikte ülkeyi terk etmeye başlayan Rusların durumu sorulduğunda, “Ben bu konudaki duruşumu değiştirmedim. Gitmek istediler ve gittiler. Bu herkesin kişisel tercihi. Sonuçta bu bir tercih ve insanların nerede yaşayacaklarına dair kararlarını kınamak hukuken mümkün değil ama öyle oluyor.” ahlaki olarak mümkündür. Sıkıntı anında ülkeni terk etmek ahlaksızlıktır.”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu