Haber

Yeşil Sol Parti’den İzmir’de seçim kürsüsü: Cehennemin kapısını kapatacağız

İZMİR – Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) İzmir İl Örgütü Karşıyaka’da seçim standı açtı. Seçim standının açılışına Yeşil Sol Parti Eş Sözcü ve milletvekili adayı İbrahim Akın ile milletvekili adayları Erkan Gökber, Serkan Çiftçi, HDP Ekolojiden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Naci Sönmez, HDP Milletvekilleri Musa Piroğlu, Murat Çepni ve SYKP Eş Genel Başkanı Cavit Uğur katıldı. çarşının girişinde. Açılışta “İşte Yeşil Sol’dayız”, “Jin jiyan azadi” ve “Birlikte birlikte kazanacağız” sloganları atıldı.

Açılışta konuşan HDP Milletvekili Musa Piroğlu, Yeşil Sol Parti’ye birlik çağrısında bulunarak, “Yeşil Sol Parti saltanata ve zulme karşı tavır almaya çağırıyor. Ama biz bununla yetinmedik. Söylemek istemiyoruz. 5 yıl sonra aynı sözler.Erdoğan’ın yerine başka bir Erdoğan geçmesini istemiyoruz.Sistemi değiştirmek istiyoruz. Mazlumların sesi duyulsun istiyoruz. Biliyoruz ki ne kadar güçlü olursak, ne kadar çabalarsak o kadar kazanırız. Bu nedenle sizleri zulme karşı Yeşil Sol Parti ile omuz omuza vererek emeğin ve özgürlüğün sesini duyurmaya çağırıyoruz. Kesinlikle kazanacağız.”

‘CENNETİ KAPATACAĞIZ’

Milletvekili adayı İbrahim Akın da katılan herkese teşekkür ederek, “Biz bu ülkede 35 yıldır sözlerimizi meydanlarda söyledik. Ben bu sözleri Meclis’e taşımak için adayım. Tüm egemenlere karşı farklı bir siyaset yürütüyoruz.” siyaset.ceberut iktidarı zırhlı araçlarla geziyor.biz halkla varız, halkta siyaset.haksızlığa karşı adaleti,özgürlüğe karşı özgürlüğü savunuyoruz.kadın,genç,emekçi hakkını savunacağız.ben böylesini görmedim Bölücü rejim bir arada bu kadar arzu varken herkesin bayramını kutluyorum ama en büyük bayram 14 Mayıs olacak ama cehennemin kapısını kapatacağız.Cennetin kapısını üçüncü şekilde açacağız. Ortak bir gelecek için yürüyoruz. Hep birlikte başaracağız” dedi.

Konuşmaların ardından Karşıyaka Çarşı’da yürüyüş düzenlendi ve bildiriler dağıtıldı. (DUVAR)

dalamanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu