Haber

İspanya’da ünlü isim, ölen oğlunun sperminden çocuk sahibi oldu

ensonhaber.com

İspanya’da akıllara durgunluk veren bir şey oldu.

Ülkenin en popüler televizyon yıldızlarından biri olan 68 yaşındaki Ana Obregon, ölen oğlunun sperminden bebek sahibi oldu.

Taşıyıcı anneliğin yasak olduğu İspanya’da kaosa yol açan ünlü ismin geçtiğimiz haftalarda ABD’de bir taşıyıcı anne aracılığıyla çocuk sahibi olduğu ortaya çıkmıştı.

Obregon’un bu kararına İspanyol hükümetinden yetkililer tepki gösterirken bugün yeni bir açıklama geldi.

“Kızım değil torunum”

İspanyol dergisi Hola’da geçen hafta yer alan haberde, Obregon’un çocuk sahibi olduğu an ve Florida’daki hastaneden taburcu olduğu anlar yayımlanırken, dün Obregon sürpriz bir açıklama yaptı.

Obregon, taşıyıcı anne aracılığıyla sahip olduğu çocuğun aslında torunu olduğunu itiraf etti. obregon, “O benim kızım değil, aslında torunum”söz konusu.

Ölen oğlunun spermini kullandı

Obregon’un 2021’de 27 yaşında hayatını kaybeden oğlu Alessio’nun sperminden bir torunu olduğunu söyledi.

obregon, “Bu, Aless’in dünyaya bir çocuk getirmek için son dileği. Bilmen gereken ilk şey, bu benim kızım değil, o benim torunum. Bu Aless’in kızı. Gerçeğin bilinmesini istiyorum çünkü saklayacak hiçbir şeyim yok. Bu bir gurur ve bir mucize” terimini kullandı. Bir adet dönemine damga vuran Ana Sandra Lequio Obregon, yeni doğan bebeğin yasal olarak annesi olduğunu söyledi.

obregon, “Alessio’nun öldüğü gün taşıyıcı annelik sürecini başlattık. O zamandan beri her gün Aless’in kızını doğurmak için yaşıyorum. Alessio spermini bırakmıştı”söz konusu.

Öte yandan İspanyol dergisi Lecturas, Hollywood’da yaşayan Kübalı bir kadının taşıyıcı anne olduğunu duyurdu.

cobanlarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu